[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Не бирај лажни бисери

не изговарај туѓи зборови

не труди се да ги менуваш нештата

животот си има свои патеки

а јас сум пасивен слушател

на своето срце.


Кога доаѓаш и си одиш

во лулката на денешниот ден

сите се обични луѓе

а ти си човек

остров во бескрајно море

што спие во тишината.

 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting