[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Зимата пристига на снежни санки
Влегувам во нова соба
Со стар распоред
Додека другите ништо не знаат
Си забранив да те сакам
И во себе носам товар од планини
Кој не дава да пишувам
Да сонувам како што сакам
Влегувам во нова соба
Со стар распоред
Секој мој збор
Секое цвеќе на масата
Е мој проклет товар.

Autor Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Ova objava ima 3 komentara

 1. пишувам ti пишувам
  da se sve prašuva za tobom

  ali i ja pozabio
  да те сакам

  pa sve nešto čakam pa čakam.
  a od čekanja nikave vajde…. ti planina

  samo koja?

  Си забранив да те сакам
  И во себе носам товар од планини
  Кој не дава да пишувам

Odgovori

Subscribe without commenting