стравот домаќин

[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Стравот само понекогаш е мој домаќин

кога не сакам да бидам јас

кога не можам да смислам лага за двојка

кога немам врати и прозорци 

за да излегувам и влегувам во овој живот

и оваа кожа

само понекогаш стравот е мој домаќин

кога ми сервира трпеза 

со сочни отрови.

 

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting