[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Сокриј ги сабјите,

да не се посрамотиме пред гостите. 


Сокриј го тропското овошје под масата,

во сиромашна земја 

ќе јадеме само грешки и понижување. 


Сокриј ме мене 

затоа што сакам погрешни луѓе

зад малото бакарно ѓезве 

полно со топло кафе

сокриј ме од ова пеколно лето. 

 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting