[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Сокриј ги сабјите,

да не се посрамотиме пред гостите. 


Сокриј го тропското овошје под масата,

во сиромашна земја 

ќе јадеме само грешки и понижување. 


Сокриј ме мене 

затоа што сакам погрешни луѓе

зад малото бакарно ѓезве 

полно со топло кафе

сокриј ме од ова пеколно лето. 

 

Autor Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Subscribe without commenting