[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Слаба сум како силен ветер
мојата удобност е во сеќавањата.

Облаци во три бои
тежат врз моите очи
кога ти ја враќам назад
љубовта испратена во погрешно време.

Кога здодевните луѓе
ќе си одат
ќе заспијам на постела
од скинати весници.

Слаба сум како силен ветер
под моите нозе
згазени цвеќиња
молат за помош.

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting