[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Таму каде што се двајца-тројца

таму сум и јас. 

Доаѓам за да ти се поклонам,

да кажам дека често

го повторувам твоето име од десет букви,

да ги отворам твоите цркви

за венчавки и крштевки. 

Таму каде што се двајца-тројца

се придружувам и јас 

да кренам два прста пред светот

и да кажам дека постоиш.

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting