[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Еден облак падна во лозјето
еден човек зборуваше сам со себе
ридовите мирисаа на пожар, 
а жителите на соседното село
ни го украдоа сонцето. 

Пред мене имаше четири филџани
сите до еден ги испразнив
премногу за еден ден 
премалку за еден човек,
затоа носам очи со боја на кафе. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

This article has 1 comment

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting