[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Остани сам со себе
додека се сменат
годишните времиња во еден ден
додека да помине ноќта
додека да ме заборавиш
и преболиш

Кога последен пат 
се разминавме
почувствував како твојот поглед
паѓа врз мене
слатки морници поминаа
низ моето тело
дожд од несигурност
ми ја растажи душата
не сме еден за друг
остани сам со себе.

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting