[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Го крстив денот 
ќе се вика нов почеток
ќе речам се што е недоречено
ќе направам се што не било сторено 
душата ќе ја поделам со прегради 
ќе се збогувам со луѓето што носат маски 
завршува денот 
што го крстив по сопствено убедување
како парче леб ќе го ставам во торбата 
ќе го носам со мене
оти е нов почеток
почеток за сите нас. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

This article has 2 comments

  1. Sanja izvrsna pjesma kao i sva tvoja remek djela. Zadnja crtica je ‘Početak za sve nas’ ali je mene asociralo na site nas (kao sitost) jer nas ima i mnogo gladnih. Mnogo pozdrava Makedoniji i tebi draga Sanja

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting