неправда

[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

На полноќ се разминувам
со стрелките на часовникот
и очајно молам
со острите краеви
да ја извадат сета наталожена болка
родена од неправда.

Утре е нов ден
ќе се разбудам со истото лице
со истите навики
и со старите предавства
кроени по мерка на моите луѓе.

Leave a Comment

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting