[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Неважен си

како вистината обесена на закачалката

како искреноста запечатена во плик

како догорено кибритче

што нема да распали топлина среде студ

како лоша новинарска приказна

што се заборава за миг

неважен си, 

а секаде те има. 

Autor Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Subscribe without commenting