[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Мене ме пакуваат во читалната 

се правдаат со мојата вистина 

го гледаат светот со моите очи

и сонот ми се претвара во копнеж

а јас имам желба 

да затворам илјада врати од минатото

и да отворам една порта во иднината

мене ме пакуваат во читалната 

и секој мој збор го купуваат 

додека стојам невидлива 

во својата поезија. 

 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting