[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Во симетријата на фигурите 
во срцето на боите
во телото  на водата
во градот расплакан од дождови
во психата на луѓето
една е љубовта
те тера да мислиш дека си посебен 
и тогаш кога не си
прави да се чувствуваш моќен
и тогаш кога не си 
една е љубовта
кралица на емоциите. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting