[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Ми подарија едно од трите езера

за да се капам во сите годишни времиња, 

а јас понесена од радости

ја заборавив книгата на плажата, 

ако крадец не ја собере

ако сонце не ја изгори

песокот ќе ја изеде,

книгата во која е сиот мој живот

со неколку скинати страници. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting