знаме

[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Таму каде што се црвената и жолтата боја
таму сум и јас
ги носам со себе и во себе.
Камењата од сите земји
не вредат колку едно македонско зрно песок.
Кога и да ви требам
следејќи го моето знаме
ќе ми го најдете коренот.

Leave a Comment

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting