златни пенкала

[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

 

Бездушни златни пенкала

излезете од шкафот

и скријте се зад завесата,

влезете во длабокиот бунар

на секоја човечка душа,

а потоа вратете се во моите вредни раце

да напишеме приказна за почит,

бездушни златни пенкала

дајте ми шанса да полнам страници,

да допрам до полиците на библиотеките,

да се приближам до големите пера. 

 

 

 

Leave a Comment

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting