[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Влегувам во завеса од дожд 

за да видам една македонска свадба 

да го слушнам тапанот во моето срце

да ја пронајдам есента во мене

да ги сретнам луѓето

што ме прават среќна

влегувам во една завеса од дожд

знаејќи дека една капка 

може да изгаси 

планини запалени од омраза.

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting