[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Помина уште една година во инерција
со симбиоза од страв и гнев
како векна леб
исечена и набрзина изедена
помина уште една година
во која сретнав луѓе
што себе си не се познаваат
и кога немам причина да славам
затоа што годината си оди
своите очи ги оставам
во уморните полиња
на екранот од компјутерот. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting