[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Еден сосема обичен ден

немав пари во џебот 

ниту часови за денгубење. 


Го најдов времето закопано

на брегот на езерото

со илјада скршени стомни

и сенки што само мене ме посакуваат.


Го најдов времето заспано

меѓу разбоите на моите баби

го земав со мене

се качивме во лифт

и влеговме во 21 век. 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting