[Ukupno:0    Prosječno:0/5]

Бавно стареам

бавно за свои години

додека малите деца проодуваат

додека тинејџерите стануваат возрасни

додека палам само две свеќи во црква

бавно стареам

бавно додека сеам букви

врз перницата за лесен сон

бавно во овој живот

со малку шеќер и многу горчина.

 

Posted by Sanja MKD

Ziveam vo Kumanovo,Makedonija. Po profesija sum novinar. Poezija pisuvam od osnovno uciliste.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting